طبق یک نظرسنجی اکثر نوجوانان بدون موبایل احساس بهتری دارند اما همچنان آن را کنار نمی گذارند.

سایت برترین ها

بر اساس نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات پیو، تقریبا سه چهارم نوجوانان آمریکایی می‌گویند وقتی تلفن همراه خود را ندارند، احساس شادی یا آرامش می‌کنند.

در نظرسنجی که روز دوشنبه منتشر شد، پیو همچنین دریافت که علیرغم ارتباط مثبت زندگی بدون تلفن، بیشتر نوجوانان استفاده از موبایل یا رسانه های اجتماعی خود را محدود نکرده‌اند.

این نظرسنجی در حالی انجام می شود که سیاست گذاران و حامیان کودکان به طور فزاینده‌ای نگران روابط نوجوانان با موبایل و رسانه‌های اجتماعی خود هستند. پاییز گذشته، ده‌ها ایالت، از جمله کالیفرنیا و نیویورک، از شرکت متا پلتفرم، مالک اینستاگرام و فیس‌بوک به دلیل آسیب رساندن به جوانان و کمک به بحران سلامت روان جوانان با طراحی آگاهانه و عمدی ویژگی‌هایی که کودکان را معتاد می‌کند، شکایت کردند. در ماه ژانویه، مدیران عامل متا، تیک تاک، ایکس و دیگر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به کمیته قضایی سنا رفتند تا درباره آسیب‌های پلتفرم‌هایشان به جوانان شهادت دهند.

علیرغم نگرانی‌های فزاینده، بیشتر نوجوانان می‌گویند گوشی‌های هوشمند خلاقیت و سرگرمی‌ها را آسان‌تر می‌کنند، در حالی که ۴۵ درصد گفتند که به آنها کمک می‌کند در مدرسه خوب عمل کنند. بیشتر نوجوانان می گویند که مزایای داشتن گوشی هوشمند برای افراد هم سن و سالشان بیشتر از مضرات آن است. به گفته پیو، تقریباً همه نوجوانان آمریکایی حدود ۹۵ درصد به تلفن هوشمند دسترسی دارند.

اکثر نوجوانان می گویند که تلفن‌های هوشمند به افراد هم سن و سال خود کمک می‌کند تا سرگرمی‌ها و علایق خود را دنبال کنند. همچنین نزدیک به نیمی از آنها می گویند این دستگاه ها باعث شده است که جوانان در مدرسه راحت تر شوند.

چهل و دو درصد از نوجوانان می گویند تلفن های هوشمند یادگیری مهارت های اجتماعی خوب را سخت تر می کند، در حالی که ۳۰ درصد گفتند که این کار را آسان تر می‌کند.
منبع یورونیوز

برای تبلیغات در برترین ها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا