تغییر قدرت در دنیای ثروتمندان - بمبئی بر تخت پادشاهی آسیا نشست

سایت برترین ها

طبق فهرست ثروتمندان جهان که توسط موسسه تحقیقاتی هورون ( Hurun) منتشر شده، بمبئی برای اولین بار با پشت سر گذاشتن پکن، به عنوان قطب میلیاردرهای آسیا شناخته شد.

این اولین باری است که پرجمعیت‌ترین شهر هند، جایگاه نخست را در آسیا به خود اختصاص می‌دهد. در صدر فهرست ثروتمندان جهان در سال ۲۰۲۴، شهر نیویورک با ۱۱۹ میلیاردر قرار دارد و پس از آن لندن با ۹۷ میلیاردر است. در آسیا، بمبئی – که مرکز مالی هند به شمار می‌رود – طبق گزارش هورون با ۹۲ میلیاردر پیشتاز است. پکن با ۹۱ میلیاردر و شانگهای با ۸۷ میلیاردر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این گزارش نشان می‌دهد که در حال حاضر در سطح جهان ۳۲۷۹ میلیاردر وجود دارد که نسبت به سال ۲۰۲۳، پنج درصد افزایش یافته است. بر اساس رده‌بندی کشوری، چین همچنان با ۸۱۴ میلیاردر در صدر فهرست قرار دارد، اگرچه این کشور نسبت به سال گذشته ۱۵۵ میلیاردر خود را از دست داده است. ایالات متحده با ۸۰۰ میلیاردر در جایگاه دوم قرار گرفت، در حالی که هند با ۲۷۱ میلیاردر در جایگاه سوم قرار گرفت.

این شرکت تحقیقاتی اشاره کرد که «سال سختی برای چین بود. ایجاد ثروت در چین طی چند سال گذشته تغییرات عمیقی را پشت سر گذاشته است، به طوری که ثروت میلیاردرهای بخش املاک و مستغلات و انرژی‌های تجدیدپذیر کاهش یافته است.»

ژونگ شان‌شان، بنیانگذار و رئیس شرکت غول آب معدنی نانگفو اسپرینگ (Nongfu Spring، همچنان ثروتمندترین فرد چین باقی ماند. کالین هوانگ، بنیانگذار پلتفرم تجارت الکترونیک پیندودو، از ما هواتنگ مدیرعامل تنسنت سبقت گرفت و امسال مقام دوم را به خود اختصاص داد.

طبق گزارش هورون، ایالات متحده که در سال ۲۰۲۳ تعداد ۱۰۹ میلیاردر به خود اضافه کرد، تنها ۱۴ میلیاردر کمتر از چین دارد.

این گزارش نشان داد که هوش مصنوعی محرک قابل توجهی برای افزایش تعداد افراد فوق ثروتمند در ایالات متحده بوده است.

منبع یورونیوز

برای تبلیغ در برترین ها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا