از هر پدر و مادری چه نوع فرزندی بوجود می آید؟

از هر پدر و مادری چه نوع فرزندی بوجود می آید؟

سایت برترین ها

یونگ اعتقاد داشت که برخی از انسانها دو چهره دارند: چهره ای که به دیگران (و حتی خودشان) نشان می دهند، که یونگ آن را “ماسک” یا “نقاب” (persona) می نامید و چهره ای که در پشت این نقاب پنهان است که یونگ آنرا سایه می‌نامد.

اما بازی زندگی گاهی بازی پیچیده ای است! وقتی پدر یا مادری دچار چنین نمایشی است در فرزند او تمایلی برای مقاومت در برابر این افراط شکل می گیرد.

مثلا در مقابل پدر یا مادری که بیش از حد منظم یا وسواسی است فرزندی بزرگ می شود که شلخته و بی نظم است! در برابر پدر یا مادری که بیش از حد درویش مسلک و پارسا نماست، کودکی رشد می کند که پول دوست و حسابگر است” و این همان چیزی است که یونگ می‌گوید : «هیچ چیز بیش از زندگی نزیسته والدین بر فرزندانشان تاثیر نمی‌گذارد!»

به همین خاطر یونگ توصیه می کند که هنگامی که با فرزندانتان بر سر موضوعی اختلاف نظر شدید و درگیری دارید و نمی توانید همدیگر را تحمل کنید زمانی را به این اندیشه و پرسش اختصاص دهید؛ “آیا این افراط فرزندم پاسخی به افراط من در جهت معکوس نمی باشد؟” همچنان که در قانون سوم نیوتن می خوانیم: “هر عملی را عکس العملی است مساوی و در خلاف جهت آن”

از هر پدر و مادری چه نوع فرزندی بوجود می آید؟

سه قدم برای یک زندگی شاد:

خود را به خاطر افراد بی فایده ای که لایق داشتن هیچ جایگاهی در زندگی تان نیستند، دچار استرس نکنید.

هیچگاه احساسات خود را، بیش از حد صرف چیزی نکنید. چون در غیر این صورت صدمه خواهید دید.

بیاموزید بدون نگرانی زندگی کنید. چون خدا در همه حال هوایتان را خواهد داشت. اعتماد کنید و ایمان داشته باشید…

پی نوشت: حال بهتری خواهیم داشت، اگر دست برداریم از فردی که لیاقت محبت ندارد، دشمنی که ارزش جنگیدن ندارد، حقی که ارزش گرفتن ندارد و فکری که ارزش اندیشیدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا