قوی ترین ام آر آی جهان با دقتی 10 برابر معمول ثبت شد

سایت برترین ها

قوی‌ترین تصویربرداری پرتو مغناطیسی برای امور پزشکی در فرانسه اولین عکس‌های خود از مغز انسان را ثبت کرد.

این دستگاه «ام آر آی» به دانشمندان برای درک بهتر بیماری‌های ناشی از تخریب عصبی (مانند پارکینسون و آلزایمر) و روانپزشکی (همچون افسردگی، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی) کمک خواهد کرد. مقام‌های بهداشتی فرانسه به تازگی با استفاده از قوی‌ترین دستگاه تصویربرداری پرتو مغناطیسی برای انسان موافقت کرده بودند. به این ترتیب این دستگاه از مغز حدود بیست فرد داوطلب و سالم تصویربرداری کرد.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه استفاده از قوی‌ترین دستگاه «ام آر آی» را «پیشرفتی عظیم» و «یک امید بزرگ» برای سلامت انسان خوانده است.

قوی‌ترین دستگاه تصویربرداری پرتو مغناطیسی دقتی در حد ۱۱.۷ تسلا دارد. این رقم به این معنا است که تصاویر این دستگاه «ام آر آی» ۱۰ برابر دقیق‌تر از عکس‌هایی هستند که هم‌اکنون در بیمارستان‌های فرانسه با دستگاه‌های «ام آر آی» گرفته می‌شود. میزان دقت دستگاه‌های کنونی تصویربرداری پرتو مغناطیسی در فرانسه از ۳ تسلا فراتر نمی‌رود.

به گفته دانشمندان با دستگاه «ام آر آی» جدید می‌توان کوچکترین رگ‌هایی را که به قشر مغز خونرسانی می‌کنند و یا مخچه انسان را مشاهده کرد.

سیلوی روتایو، وزیر تحقیقات فرانسه در مورد قوی‌ترین دستگاه تصویربرداری پرتو مغناطیسی جهان گفت که میزان دقت آن «به سختی» باورکردنی به نظر می‌رسد.

منیع: یورونیوز

برای تبلیغ در برترین ها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا