زیباترین مقاصد سفر پاییزی در اطراف تهران

سایت برترین ها

1- روستای آبنیک

روستای زیبای آبنیک در شمال غربی استان تهران و نزدیک مرز استان مازندران واقع شده است و تا تهران حدود 60 کیلومتر فاصله دارد.
این روستا که به نگین رودبار قصران شهرت دارد، از طبیعتی سرسبز برخوردار است. در واقع رودخانه کلارود که از وسط این روستا می گذرد، موجب سرسبزی و طراوت آن شده است و همین امر موجب شده تا سالانه هزاران گردشگر برای بازدید از این روستای خوش آب و هوا راهی آن شوند.
از دیگر جاذبه های گردشگری روستای آبنیک می توان به آبشار یخی آبنیک، قله وزوا، دشت جانستان، آبشار تلخاب و چشمه های متعدد اشاره کرد. بهترین زمان سفر به این روستا از اواسط اردیبهشت تا اواسط آبان ماه است.

2- روستای خور

روستای خور روستایی از توابع شهر کرج در استان البرز است که در 17 کیلومتری کرج و در مسیر جاده چالوس واقع شده است. این روستا در طبیعتی بی نظیر و زیبا در انتهای جاده بخش ارنگه قرار دارد و علاوه بر طبیعت بی نظیر دارای پیشینه تاریخی نیز می باشد. بر اساس یافته های باستان شناسان دیرینگی روستای خور به 800 سال پیش بازمی گردد و گفته می‌شود این منطقه در دوران قاجار جمعیتی بیشتر از کرج فعلی داشته است.
از جمله جاذبه های گردشگری این روستای زیبا می توان به آبشار خور، پیست اسکی خور، قله گندم چال، بقعهٔ متبرکه امامزاده شاهزاده عسکری و تپهٔ دژبر اشاره کرد. این روستا در بهار آب و هوایی بهشتی پیدا می کند، در تابستان از بسیاری از قسمت های استان البرز خنک تر است و در پاییز رنگ‌و‌بویی دل‌انگیز دارد

روستای خور

3- روستای رندان

این روستا در کیلومتر 18 جاده تهران، کن سولقان واقع شده است و به دلیل قرار گیری در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا زمستان های سردی دارد. بهترین زمان برای سفر به روستای رندان بهار، تابستان و اوایل پاییز است. روستای رندان بر خلاف بسیاری از روستاهای تهران و شمال کشور بکر بودن خود را از دست نداده است و با وجود مجهز شدن به گاز هنوز هم بسیاری از روستاییان از هیزم برای گرم کردن خانه هایشان استفاده می کنند و نان را درون تنور می پزند. از جمله جاذبه های گردشگری این روستای زیبا می توان به باغ های زیاد، آبشار رندان، کوچه های زیبا و باصفای سنگی، قله لوراک و قله رندان اشاره کرد.
برای تبلیغات در برترین ها کلیک کنید.

روستای رندان

4- روستای آهار

این روستا در دامنه‌های البرز و میان روستاهای منطقه فشم قرار دارد و در هر چهار فصل سال دیدنی های جالب توجهی دارد. رودخانه شکرآب با 15 کیلومتر طول معروف ترین رودخانه این روستا است و در طول مسیر خود در دره‌های کوه تار چشمه، به روستاهای زیادی سرسبزی می‌بخشد. از جمله جاذبه های طبیعی روستای آهار می توان به قله‌ کوه‌ها، چشمه‌های پرآب، رودخانه شکرآب و پیش‌کنک، باغ‌های میوه و کوچه‌باغ‌ها اشاره کرد.

روستای آهار

خدمات مسافرتی و گردشگری تک ماه پرواز

5- روستای برغان

روستای برغان یکی از خوش آب و هواترین مناطق تفریحی در اطراف کرج و تهران است که فاصله آن از تهران حدود 68 کیلومتر و از کرج حدود 21 کیلومتر است. این روستا مکان های تاریخی و دیدنی بسیاری را در دل خود جای داده است که علاوه بر گشت و گذار در مناطق طبیعی، شما را سرگرم خواهند کرد. از جمله جاذبه های دیدنی این روستا می توان به آتشگاه کرج، حسینیه برغان، مسجد برغان، پل تاریخی برغان، قلعه ایلخانی، زیارتگاه چهل دختر و از روستاهای اطراف آن می توان روستای سنج و روستای سرهه برغان را نام برد.

روستای برغان

6- روستای ارنگه

ارنگه یکی از روستاهای خوش آب و هوای بخش آساراست که در 18 کیلومتری شهرستان کرج واقع شده است. این روستا در گذشته حتی بزرگتر از شهر کرج امروزی بوده است. ارنگه شامل روستاهای گوراب، ابهرک، سیجان، سرزیارت، جی، چاران و خور می باشد که به مجموعه آنها ارنگه و به مرکز آن‌ها ارنگه بزرگ می‌گویند. از جمله مکان های دیدنی این روستا می توان به آبشار خور، دره هفت چشمه گی و پیست اسکی خور اشاره کرد.این روستا قدمت چند هزار ساله دارد

روستای ارنگه

7- روستای وردیج و واریش

این دو روستا در منطقه 22 تهران واقع شده اند و به دلیل قرار گرفتن در کوه های مرتفع، مورد توجه افراد زیادی به ویژه کوهنوردان واقع شده اند. این روستاها جاذبه طبیعی فراوانی از جمله باغ های سرسبز، رودخانه خروشان، دره های عمیق و کوه های بلند را در دل خود جای داده اند. از جمله جاذبه های دیدنی روستای وردیج می توان به دامنه ارواح سنگی، آبشار لت مال وردیج و دره انار و از جاذبه های زیبای واریش می توان به ارتفاعات پهنه حصار، چشمه واریش، امامزاده بی بی زرین قمر و جاده مسیح الله دین محمد اشاره کرد.

روستای وردیج و واریش

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا