جی.کی. رولینگ: راز بزرگ اسنیپ را فقط به آلن ریکمن گفتم

سایت برترین ها

«جی. کی. رولینگ» نویسنده کتاب‌های «هری پاتر» (Harry Potter) گفت‌وگوی خود با «آلن ریکمن» بازیگر نقش «سوروس اسنیپ» را به یاد آورده و فاش می‌کند که بازیگر فقید تمایل داشته درک روشنی از نیت‌های این شخصیت داشته باشد.شخصیت «سوروس اسنیپ» استاد هری بود و در نهایت کاشف به عمل آمد نیت خیری در پس سخت‌گیری‌های او بوده است. به تازگی مصاحبه‌ای از رولینگ در وبسایت او منتشر شده که «تایمز لندن» بخش‌هایی از آن را مکتوب کرده است. رولینگ در این مصاحبه توضیح می‌دهد که ریکمن از انگیزه‌های شخصیتش را درک نمی‌کرده است.

نویسنده می‌گوید: «او با من تماس گرفت و گفت: «ببین، نمی‌توانم تمرکز کنم. واقعاً باید بفهمم اسنیپ می‌خواهد چه کند؟ آیا من یک شرور محض هستم؟» تنها فردی بود که به او گفتم: «تو عاشق مادر هری بوده‌ای.»

رولینگ اضافه می‌کند: «برایش توضیح دادم: «یک جاسوس دو جانبه هستی. اما از هری خوشت نمی‌آید. نمی‌توانی بر بیزاری عمیق خودت از این پسر که درست مثل دشمن تو است غلبه کنی.» بنابراین به آلن ریکمن گفتم که چه در پیش است، مدت‌ها پیش از آنکه در فیلم‌ها بیاید.»

ریکمن که در هر هشت فیلم «هری پاتر» نقش اسنیپ را بازی کرد در سال ۲۰۱۶ از دنیا رفت. رولینگ در بخش دیگری از مصاحبه می‌گوید کشتن شخصیت‌ها از جمله اسنیپ را دوست ندارد: «کشتن شخصیت‌ها را دوست ندارم، اما بخشی از زندگی است، این‌طور نیست؟ کشتن اسنیپ وحشتناک بود. همیشه می‌دانستم که باید برود. نتوانستم کشتن لوپین و تانکس [استاد هری و همسرش] را تحمل کنم، بسیار غم‌انگیز بود. و همین‌طور فرد [ویزلی].»

رولینگ می‌گوید دو کتاب از مجموعه «کورمورن استرایک» و در مجموع شش کتاب در دست نگارش دارد. تا امروز ۶۰۰ میلیون نسخه از آثار رولینگ به فروش رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا