انتقاد از گرانی کباب ترکی در آلمان

سایت برترین ها

همزمان با بالا رفتن قیمت کباب ترکی در آلمان، درخواست‌های مردمی برای کاهش هزینه این غذای محبوب افزایش یافته است. این درخواست‌ها برخی سیاستمداران و احزاب آلمانی را به سمت وعده‌های انتخاباتی برای یارانه کباب سوق داده است.

اولاف شولتس،صدراعظم آلمان آنقدر به پرسش درباره قیمت کباب ترکی (دونر کباب) در هنگام حضور در انظار عادت کرده است که دولت او با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی افزایش قیمت‌ آن را تا حدی به دلیل افزایش دستمزدها و هزینه‌های انرژی دانست.

شولتس در این‌باره گفت: «بسیار شگفت‌انگیز است، هر جا که می‌روم، به ویژه جوانان از من می‌پرسند که آیا نباید ترمز قیمتی برای کباب ترکی وجود داشته باشد.»

جدیدترین واکنش به این موضوع مربوط به «حزب چپ آلمان/ Die Linke» است که با ارائه پیشنهادی به پارلمان خواستار اعمال سقف قیمتی تحت عنوان (Dönerpreisbremse) برای دونر کباب شده است، پیشنهادی که مشابه اقدامات کنترل اجاره در برخی مناطق این کشور است. آنها تأکید می‌کنند که قیمت کباب در برخی شهرها به ۱۰ یورو افزایش یافته است، در حالی که تا دو سال پیش قیمت آن ۴ یورو بوده است.

این حزب سقف قیمت ۴.۹۰ یورو را برای دونر کباب پیشنهاد می‌کند. تعرفه ارزان‌تر ۲.۹۰ یورویی نیز برای جوانان درنظر گرفته شده است. بر طبق این پیشنهاد برای پرداخت این یارانه، کوپن ها روزانه بین هر خانوار توزیع ‌می‌شود.

منبع: یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا