ابتلا به پروستات در جهان تا سال 2040 دو برابر می شود.

سایت برترین ها

مطالعات حاکی از آن است که تعداد مردان مبتلا به سرطان پروستات در سراسر جهان تا سال ۲۰۴۰ میلادی دو برابر می‌شود و به رقم ۲.۹ میلیون نفر در سال می‌رسد؛ پیش‌بینی می‌شود که مرگ و میر سالانه ناشی از این بیماری نیز ۸۵ درصد افزایش یابد.

سرطان پروستات در حال حاضر یکی از علل اصلی مرگ و میر و ناتوانی مردان همچنین شایع‌ترین نوع سرطان مردانه در بیش از ۱۰۰ کشور جهان است.

با افزایش سن جمعیت و افزایش امید به زندگی در سطح جهان، یک تحلیل جدید از احتمال افزایش چشمگیر موارد و مرگ و میر ناشی از این بیماری در ۱۵ سال آینده خبر داده است.


بیشتر بخوانید: بهترین اورولوژیست در شمال تهران


تحقیقات کمیسیون سرطان پروستات مجله لانست که قرار است گزارش ۴۰ صفحه‌ای آن شنبه آینده در کنگره سالانه انجمن ارولوژی اروپا در پاریس ارائه شود، پیش‌بینی کرده که تشخیص‌های سالانۀ ابتلا به این نوع از سرطان از ۱.۴ میلیون مورد درسال ۲۰۲۰ میلادی به ۲.۹ میلیون تا سال ۲۰۴۰ افزایش یابد؛ به معنای دیگر هر ساعت به ۳۳۰ مرد گفته شود که به این بیماری مبتلا هستند.

تعداد مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در سراسر جهان نیز در ۲۰ سال آینده حدود ۸۵ درصد افزایش خواهد یافت و از ۳۷۵ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ به تقریباً ۷۰۰ هزار نفر تا سال ۲۰۴۰ میلادی خواهد رسید.

البته کارشناسان بر این باورند که تعداد واقعی مرگ و میرها به دلایلی همچون تشخیص‌های نادرست و عدم مدیریت درست داده‌ها در کشورهای با درآمد متوسط و پایین احتمالاً بیشتر خواهد بود.

منبع یورونیوز

برای تبلیغ در برترین ها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا